Asus K555 serisi kronik menteşe sorunu

Merhaba,
Yine kronik bir sorunla karşı karşıyayız.
Asusun önerdiğimiz ve güvendiğimiz bir marka olmasına rağmen K555 serisi cihazlarında belli bir zaman sonra menteşelerinde bozulma ve kırılmalar oluştuğunu gördük.Konu ile ilgili Asus’a yazıp, bize gelen 10 üzeri menteşe sorunlu K555 lerden bahsettik.Gelen cevap maili ise şöyle;

Hello Ata Yusuf ATALAR,

Thank you for contacting ASUS Corporate Customer Care.

Allow me to apologize on behalf of ASUS for the issues you are having.

Unfortunately if the product is out of warranty there would be fees to repair the unit.  As far as we are aware there are no hinge issues with this specific model, so it is possible that it could be through rough use of the product.  If you are not in the North American zone we would recommend you reach out to the home office in your country to try and resolve this.

Again, I do apologize for any issues.

Best Regards,
Robert T. 

ASUS Corporate Customer Care

Genelde yurtdışı mail adreslerini kullandığım için gelen mail ingilizce ve özet olarak, menteşelere ait tasarım hatasını kabul etmemekle birlikte garantisi dolan ürünler için ücret karşılığında destek sağlanacağını söylüyorlar.Oysa Türkiye Asus Servisleri çoğu zaman kullanıcı hatası verdikleri bu soruna garanti süreci içerisinde dahi ücret talep ederek bakabiliyor.

Resimdeki Menteşe Tasarımına Dikkat !
Asus’un son zamanlarda çıkarttığı özellikle 555 li serilerde bulunan resimdeki menteşe tasarımı zamanla aşınıp kırılıyor.
Lütfen bu modelleri tercih etmeyelim.
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak bu yazıyı paylaşabilir, çevrenizi bilinçlendirebilirsiniz.

  • Asus K555 X555 Serisi menteşe onarımı konusunda bizlerden destek alabilirsiniz.
    Bilgilerinize sunarız.

Asus X555 serisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.